„Akademia Bezpiecznego Puchatka” – podsumowanie
Uczniowie klas pierwszych zakończyli realizację zadań ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
Podczas spotkań bogatych w animowane filmy, komiksy, narzędzia dydaktyczne i karty pracy wykazali się całą masą świetnych pomysłów i mądrych sposobów na to, aby być bezpiecznymi w szkole, w domu, na drodze, w Internecie oraz w relacjach z rówieśnikami. Zajęcia pozwoliły na zdobycie przez uczniów supermocy: ostrożności, uważności, czujności, empatii i odpowiedzialności, do których używania zobowiązali się na co dzień. Każdorazowo kończyły się wypełnianiem specjalnej książeczki i wykonaniem tematycznej gazetki. Pozyskaną wiedzę pierwszaki wykorzystały do wykonania Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa/ jego wyniki są bardzo dobre/. Oby równie dobre były efekty codziennej dbałości przez dzieci o bezpieczeństwo własne i bezpieczeństwo innych.
Po zrealizowaniu wszystkich elementów programu nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a uczniowie pamiątkowe dyplomy.